Senteks 90’lı yılların başından beri Türk tekstil sektöründe yuvarlak örme makine ve iğneleri ile düz örgü (çözgülü örme, raşel ve dantel) sahalarında faaliyette bulunmaktadır.

Kurulduğu ilk günden bugüne kadar sahasında günün en son teknolojilerini ve yönetim tekniklerini kullanarak hem genç, hem de deneyimli şirket olma özelliğini sürdüre gelmiştir. Portföyünde Jiunn Long yuvarlak örme makinesi, Xin Gang düz örgü (çözgülü örme, raşel, dantel ve jakar) makinesi, KE yuvarlak örgü makine iğnesi bulunan Senteks, tekstil sektöründe her zaman en yeni teknolojileri sunmuştur.

Yuvarlak örme sektöründe ve düz örgü (çözgülü örme, raşel, dantel ve jakar) sektöründe dünyanın en güçlü firmalarının ve yuvarlak örgü makine iğne üreticisi Kunshan KE iğnenin de dünyanın en güçlü iğne markası olmasında pay sahibidir.

Jiunn Long Machine Co. LTD 1989 yılında Tayvan’ın önde gelen yuvarlak örme makineleri üreticisi olarak kuruldu. Jiunn Long’un kuruluş konsepti firmanın sahibi Mr. Wang SAN-CHI’ye aittir. 1989 yılından günümüze Jiunn Long dünya çapında yüksek kalitesiyle, üst düzey servis anlayışıyla ve en cazip fiyatlarla birlikte hak ettiği itibara kavuşmuş durumdadır.

Fuzhou XIN-GANG Machinery Co. LTD, Fuzhou eyaleti Changle şehrinde 1987 yılında kurulmuştur. Çözgülü örme makineleri üretiminde Çin Halk Cumhuriyeti’nin en köklü firması konumundadır. Kazan-kazan işbirliği anlayışımız, yüksek kalitemiz ve mükemmel satış sonrası servis imkanlarımızla müşterilerimizin büyümelerine katkıda bulunduğumuza inanıyoruz.

Kunshan KE iğneleri Çin’in ilk örgü makine iğne üreticisi olarak 1988 yılında kuruldu. Firmamız Kanada Exeltor firmasının bütün ekipman ve teknolojisini ithal etmiş ve ülkedeki en gelişmiş teknolojiye sahiptir. Ürün teslimlerimizin zamanında olması hem yurt içinde hem de yurt dışında ürünlerimizin satışını da hızlı kılmaktadır. İğne mümessillerimize, yurt içi ve yurt dışındaki örme firmalarına yüksek kaliteli ürünler ve yüksek standartlardaki servis imkanı sağlamaya devam ediyoruz.