Yaklaşık 30 yıldır tekstil sektörüne yön veren Senteks Tekstil bir emektarına veda etti.

Kuruluşundan bu yana firmanın içinde yer alan ve son olarak Dış İlişkiler Koordinatörlüğü görevini yürüten Hakan Rona emekliye ayrıldı.
Rona için Senteks Tekstil Genel Merkezinde veda programı düzenlendi. Programa Senteks personelinin yanı sıra spor ve sanat camiasından isimler de katıldı.

Duygusal bir atmosferde geçen programda Senteks Genel Müdürü Muhammet Hayır hizmetlerinden dolayı Hakan Rona teşekkür etti ve bundan sonra da kendisinin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceklerini ifade etti.

Teşekkür belgesi verildi

Samimi ve duygusal bir havada geçen veda programında Hakan Rona’ya Senteks yönetim kurulu tarafından teşekkür belgesi de verildi. Belge Senteks’in kurucusu merhum Prof.Dr.Haydar Baş’ın oğlu avukat Ali Haydar Baş tarafından takdim etti.
Belgede, “Saygı değer büyüğümüz Hakan Rona; Senteks ailesinin kuruluşundan bu yana gösterdiği ‘kaliteli hizmet’ ilkesini hiç gözardı etmeden , fikirde , düşüncede ve uygulamada kurum önceliğini hiç bırakmadan , bünyemize her katılan yeni çalışanımıza tecrübe konusunda paha biçilemez bir miras bırakarak istirahate ayrılmaktasın. Vermiş olduğun katkı ve emek için teşekkür ederiz.” ifadeleri yer aldı.

“Senteks bir okuldur”

“Senteks yalnız benim için değil, geçmişte ve bugün çalışanlar için adeta bir okuldur.” diyen Rona ise şu ifadeleri kullandı, “Senteks her zaman Türk Tekstil Sektöründe öncü olmuş ve yenilikçi bir yaklaşım oluşturmuştur. Bu yönüyle Sentekste çalışmış olmak önemli bir avantaj olmuştur.Ayrıca dış ticaretteki uzmanlık yetkinlik kazanımımda Senteksin deneyim ve hassasiyete dayalı alt yapısı her zaman etkili olmuştur. Bu anlamda Sentekste çalışmış olmak her zaman gurur ve kıvanç verici olmuştur.”

Dünya tekstil sektörü O’nu tanıyor

Kuruluşundan bu yana Senteks Tekstile her aşamasında olağanüstü bir özveri ile hizmet eden Hakan Rona hem Türkiye hem de dünya tekstil sektöründe tanınan ve referans olarak alınan bir isim olma özelliğini taşıyor. Rona Çin başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde tekstil sektörü ile yakın temas halinde.

Hakan Rona Kimdir ?

1972 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk,orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Ulus. İlişkiler Bölümününden mezuniyeti akabinde medya sektöründe reklam ve pazarlama direktörlüğü yaptı. 2005 yılında Senteksin Dış İlişkiler Bölümünde çalışmaya başladı. Ağırlıklı olarak Uzak Doğu Coğrafyasındaki ticari operasyonlarda görev aldı. Evli ve 4 çocuk babası olan Hakan Rona ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.